Haber

AK Partili Dağ, Ödemiş’teki futbol sahasının açılışını yaptı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Gençlik ve Spor Yürüyüşü’ne katıldı. SporSağlık Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan futbol sahasının açılışını yaptı.

Zafer Mahallesi’ndeki açılışta konuşan Dağ, hem gençlik merkezinin hem de stadın ve Sporsahanın açılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Milletvekili olduğunda ilk icraatlarından birinin o dönemde AK Parti olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı kurmak olduğunu hatırlatan Dağ, şöyle devam etti:

“O dönemden bu döneme kadar Türkiye’nin her yerinde ve İzmir’in her yerinde gençlik ve spor faaliyetleri adına birçok tesis kazandırdık. Bu tesislerde yüzlerce, binlerce genç kardeşimiz sadece okullarına devam etmekle kalmıyor, aynı zamanda eğitimlerini de artırıyorlar. zihinsel zenginliklerini, zihinsel yeteneklerini geliştirmelerini ve fiziksel olarak… Bu altyapı çalışmaları ve o tarihten bu yana Bakanlığımızın federasyonlarla koordineli olarak yürüttüğü çalışmalar, en çok altın, gümüş ve bronz madalya kazandığımız bir olimpiyatın sonucudur. Cumhuriyet tarihinin en çok madalyasını Tokyo’da topladık ve toplamda en çok madalyayı kazandık. Aynı şekilde devam edecek, yol yürüyecek.”

Dağ, geçen yıl Cizre ve Cudi’de uluslararası tenis yarışı yapıldığını ve bu sıralamaya 8 ülkeden onlarca sporcunun katıldığını belirterek, “Biz sadece betona yatırım yapmadık. Bu betonu siz yapıyorsunuz, Türkiye’yi siz inşa ediyorsunuz. Saha, bu yapının içinde beton denen bir ruh var.Yüzlerce gencimiz normal okullarında aldıkları derslerin yanında kendilerini yetiştirecek ve geliştirecek işlerin içindeler.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Önder Dağ, Ödemiş ve diğer ilçelere yeni hizmetler vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, bakanlığın ilçeye kazandırdığı 5. tesisi hizmete açtıklarını söyledi.

Törene Gençlik ve Spor İl Başkanı Murat Eskici, AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Daima, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hüseyin Şimşek, Ödemiş Emniyet Müdürü Hasan Özge, AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, kamu kurum ve kuruluşları ile siyasi parti temsilcileri katıldı. .

Açılışın ardından yeni açılan statta penaltı atışları yapan Dağ, minik futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu