Haber

İran’da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde 2 kişi öldü, 664 kişi yaralandı

İran’ın Batı Azerbaycan eyaletine bağlı Hoy şehrinde dün akşam saatlerinde meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti, 664 kişi de yaralandı.

Batı Azerbaycan Valisi Muhammed Sadık Mutedediyan, depremde 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 664 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Yaralılardan 16’sının Salmas’taki hastaneye sevk edildiğini kaydeden Mutededeedyan, Hoy’da 20 kişinin yaralarının boyutu nedeniyle hastanelere kaldırıldığını, 6 kişinin de ameliyat edildiğini bildirdi.

Yaklaşık 70 köyün hasar gördüğünü kaydeden Mutededian, “Olası hasarın tespiti için depremin merkez üssünün 30 kilometre yarıçapına kadar uzmanlar gönderildi.” dedim.

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Hoy kentinde 5,8 büyüklüğünde deprem yerin 6,49 kilometre derinliğinde meydana geldi.

İran Sismoloji Merkezi’ne göre dün yerel saatle 21:44’te meydana gelen depremin büyüklüğü 5.9 olarak ölçüldü.

Artçı sarsıntılar nedeniyle Hoy ve Çaypare kentlerindeki okulların tatil edildiği belirtildi.

İran Acil Durum Merkezi, daha önce yaptığı açıklamada ilk belirlemelere göre 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 122 kişinin de yaralandığını duyurmuştu.

kargi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu