Haber

Mehmet Ali Erbil hasta mı? Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu! Mehmet Ali Erbil’in hastalığı nedir?

mehmet ali erbil sağlık durumu! Ünlü sanatçılar mehmet ali erbil Kıbrıs’ta hastaneye kaldırıldı. Hastanede müşahede altında tutulan Erbil’in sağlık durumu merak konusu oldu. Dizinin hayranları, hastalığının ne olduğunu araştırıyor. Peki, Mehmet Ali Erbil hasta mı? Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu! Mehmet Ali Erbil’in hastalığı nedir? Detaylar burada…

MEHMET ALİ ERBİL HASTA MI?

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, Kıbrıs’ta rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Hastane yetkilileri, Erbil’in sağlık durumuna ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı. Yakın çevresinden edinilen bilgiye göre ünlü şovmenin üst solunum yollarından rahatsız olduğu ve gözlem altına alındığı öğrenildi.

MEHMET ALİ ERBİL HASTALIĞI NEDİR?

3 yıl önce evinin banyosunda düşen Mehmet Ali Erbil’in kırık kaburgası akciğer zarını yırtarak iç kanamaya neden oldu. Mücadele ettiği ‘kaçış sendromu’ hastalığı tekrar nüksedince durumu ağırlaşan Mehmet Ali Erbil, aylarca yoğun bakımda kaldı.

KAÇIŞ SENDROMU NEDİR?

İlk olarak 1960’lı yıllarda görülen kaçış sendromu hastalığı, Kapiller kaçak sendromu adı verilerek tıp literatürüne girmiştir. Hastalığın kesin nedeni belirlenememiştir. Ancak sıvı damarlardan kaçtığında ortaya çıkar. Bu da kan basıncının düşmesine ve hastada kan basıncının düşmesine yol açar. Bu semptomların uzun süre gözlemlenmesi hastayı şoka sokar. Dünya genelinde yaklaşık 800 kişide görülen hastalık son zamanlarda daha sık görülüyor.

yildizelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu